antiseptik el dezenfektanı, covid19, dezenfektan, dezenfektan sprey, dezenfektan spreyi, dezenfektanlı bileklik, eczane dezenfektan, el, el antiseptiği, el dezenfektan fiyatları, el dezenfektanı, el hijyeni, el ve cilt dezenfektanı, hijyen bilekligi, hijyeni, korona, koronavirüsler, maske, nemlendiricili dezenfektan, sprey dezenfektan, virüs
Sprey Dezenfektan
19 Haziran 2020
dezenfektan, dezenfektan sprey, dezenfektan spreyi, eczane dezenfektan, el antiseptiği, el dezenfektanı, el hijyeni, hijyen bilekligi, nemlendiricili dezenfektan, sıvı el dezenfektanı, sprey dezenfektan
Eczane Dezenfektan Ürünleri
23 Haziran 2020
Tümünü Göster

Sıvı El Dezenfektanları

antiseptik el dezenfektanı, covid19, dezenfektan, dezenfektan sprey, dezenfektan spreyi, dezenfektanlı bileklik, eczane dezenfektan, el, el antiseptiği, el dezenfektan fiyatları, el dezenfektanı, el hijyeni, el ve cilt dezenfektanı, hijyen bilekligi, hijyeni, korona, koronavirüsler, maske, nemlendiricili dezenfektan, sprey dezenfektan, virüs, sıvı el dezenfektanları

Sıvı el dezenfektanları, covid 19 gibi virüslerden elleri korumak için kullanılan, virüslerin hücre yapılarını bozan kimyasal çözeltilerdir. Sıvı el dezenfektanları genel olarak son dönemlerde hakkında en fazla araştırma yapılmakta olan konuların başında gelen ürünlerden biri. Özellikle de Corona virüs salgının kendini göstermesi ile beraber artık çok daha önemli bir hale gelmeye başladı. Sıvı el dezenfektanlarının kullanım zamanı ise bu dönemden çok daha öncesinde başlamıştı. Çünkü insanların ek hijyenleri her zaman önemli hale gelmiştir. Onların bu konudaki isteklerinin artmaya başlaması ile beraber de sıvı el dezenfektan ürünleri konusunda yapılmakta olan çalışmalar da artış gösterir hale geldi. Hazırlanan bu ürünler ağırlıklı olarak virüs kaynaklı hastalıklardan korunması adına ilk olarak insanların kendilerini korumaları adına üretilmiştir.

İnsanların genel olarak kişisel olarak temizliklerine dikkat etmeleri her zaman önemli hale gelmektedir. Evdeyken bu mümkün olsa da dışarıda ne yazık ki bu durum çok da mümkün hale gelmemektedir. Bunun en büyük nedenlerden biri ise insanların ellerini dışarıda devamlı olarak yıkayamamalarıdır. Kalabalık mekanlarda zaman geçirmekte olan insanlar içinse risk her zaman çok daha büyük bir hale gelir. Hasta ya da taşıyıcı olan insanların bir yere dokunmalarından sonra buralara dokunulması demek, virüsün sağlıklı insanlara geçmesi anlamına gelir. İnsanların bu aşamada yapmaları gereken en önemli şey ise dikkatli olmalarıdır. Ellerin belirli aralıklar ile yıkanamadığı durumlarda ise devreye sıvı el dezenfektan ürünleri giriyor. Günümüzde bu konuda yapılmakta olan araştırmalar sonrasında insanların karşılarına birçok farklı ürün çıkıyor. Lakin bu ürünlerin tamamı istekleri yerine getirme konusunda başarılı olmuyor. Gerekli olan konuların üzerinde durulmazsa seçilecek olan ürünler asla istenilenlerin ortaya çıkmasını sağlamayacaktır.

 

Sıvı El Dezenfektanlarının Yararları Nelerdir?

İnsanların genel olarak kişisel temizliklerine dikkat etmeleri her zaman üzerinde durmaları gereken konular arasında yer alıyor. Özellikle eller ise bu konuda son derece önemli olan noktalar arasında bulunuyor. Ellerin böylesine önemli olmasındaki en büyük etkenlerin başında ise eller aracılığı ile virüslerin oldukça kolay bir şekilde vücuda girmelerine imkan tanınmasıdır. Bulaşma riskinin olması gerektiğinden çok daha aza indirilebilmesi adına ise yapılması gereken en önemli şeylerin başında ellerin düzenli bir şekilde su ve sabun ile yıkanması gelir. Lakin bu durum her zaman ne yazık ki pek de mümkün hale gelmiyor. Ellerin temizlenmemesi sonrasında oldukça pis bir hale gelecekler. Ve yiyip içtikleri her şeye de kirlerini dolayısıyla virüsleri bulaştıracaklardır. Daha kötüsü eğer hastalık kapmışlarsa bu hastalığı da her yere bulaştıracaklardır. Sıvı el dezenfektanları ise tam da bu noktada devreye giriyor.

İnsanların bu konudaki isteklerinde artışın meydana gelmesi ile beraber sıvı el dezenfektanı çeşitleri ile alakalı farklı çeşitler ortaya çıkıyor. Bunların arasından ise tercihlerin doğru şekilde yapılması gerekiyor. Sıvı el dezenfektanı incelemesi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detayların başında içerisindeki alkol oranıdır. Doğru bir dezenfektan içerisinde %70 ila %90 oranında alkol yer almalıdır. Aynı zamanda bu ürünlerin dış kısımlarında virüslere karşı etkili olduğu uyarısı yer alır. Böylesi sıvı el dezenfektanlarının tercih edilmesi ile beraber ellerdeki virüslerin tamamen ortadan kaldırılması da sağlanmış olacaktır.

Kullanılacak olan el dezenfektanının mutlaka üzerinde yer almakta olan detayların net bir şekilde okunması gerekir. aksi bir halde ortaya çıkacak olan sonuçlar istekleri yerine getirmeyecektir. Sıvı el dezenfektanları incelendiği zaman ilk olarak görülecek şey, bunların asla sabun ve su ile yapılacak olan temizliğin yerine geçmeyeceğidir. Yani insanların yalnızca su ve sabun bulamadıkları durumlarda bunları kullanmaları gerektiğidir. Aynı zamanda el dezenfektanlarının geniş öldürme yelpazesi bulunmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinin başında ise içerisinde yer almakta olan alkol oranları gelmektedir.

 

Sıvı El Dezenfektanlarının Etkili Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Konu dezenfektanlar olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak gelen şey el dezenfektan ürünleri oluyor. Her ne kadar kullanımı konusunda oldukça geniş  bir yelpaze olmasına rağmen sıvı el dezenfektanları her zaman çok daha sık kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Buna bir de Corona virüs sorununun yalnızca ülkemizi değil aynı zamanda bütün dünyayı etkisi altına alması ile birlikte artık sıvı el dezenfektanları çok daha sık bir şekilde kullanılmaya başlamış oluyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de diğer virüs türlerinde olduğu gibi Corona virüs için de temizliğin oldukça önemli olmasıdır. Taşıyıcı ve hastalık sahibi olan kişilerden her zaman virüs kapma riski bulunuyor. Bu kişilerin bir yerlere temas etmesi sonrasında artık bulaşma riski ortaya çıkıyor. İnsanların hastalığı kapma olasılığının ortaya çıkmaması adına ise mutlaka temizlik konusunun üzerinde özenle durulması gerekiyor.

Bir insan eğer kendi kişisel temizliğine dikkat etmezlerse virüsler çok kolay bir şekilde onların vücutlarına giriş yapabiliyor. Buna bir de kendilerine çok fazla dikkat etmezlerse çok kısa bir süre içerisinde bu kişiler de hasta olacaklardır. İnsanların kalabalık alanlarda en çok sorun yaşadıkları organlarının başında elleri geliyor. Çünkü insanlar elleri ile birçok yeri elliyor. Sağlıklı insanlar da hasta ya da taşıyıcı insanların dokundukları yerlere dokundukları zaman virüsü kendi vücutlarına alıyorlar. Böylesine bir durumun meydana gelmesinin engellenmesi adına ise el temizliğine çok fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Bakterilerin ve virüslerin etkili şekilde temizlenmesi adına ise su ve sabun kullanılması son derece önemli oluyor. Fakat her zaman su ile sabuna ulaşmak pek de mümkün olmuyor. Böylesi durumlarda ise sıvı el dezenfektanları kullanılmaya başlıyor.

İnsanların diğer insanların temas etmiş oldukları yerlere temas etmeleri sonrasında yapmaları gereken en önemli şey el hijyenlerini sağlamak olmalıdır. Doğru şekilde kullanılacak sıvı el dezenfektanı ile birlikte ellerdeki virüs ve bakterilerin ortadan kaldırılması da sağlanmış oluyor.

 

Sıvı El Dezenfektanları Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Son dönemlerde insanların büyük bir kısmı sıvı el dezenfektanları konusunda istekli hale gelmeye başladı. Onların bu konudaki istekleri karşısında ise pek çok marka artık onların istekleri için birbirinden farklı tarzda sıvı el dezenfektanı üretmeye başladılar. Ancak bu markaların her biri istekleri yerine getirme bakımından başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlamıyor. Aynı zamanda kimi markalar ister istemez yasal olmayan yollardan üretmiş oldukları dezenfektanları sizlere sunuyorlar. Dolayısıyla siz de yanlış ürünler arasından seçimlerinizi yapmış oluyorsunuz. Böylesi sonuçlar ile karşılaşmamak adına dikkat edilmesi gereken en önemli detay, mutlaka sıvı el dezenfektanı üretimi ile alakalı deneyimli olan isimlerin ürettikleri ürünleri almak olmalıdır.

 

Sıvı El Dezenfektanlarının Doğru Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak sıvı el dezenfektanları incelendiği zaman da görülebileceği gibi bu ürünlerin içerisinde alkol yer alır. Alkol oldukça kısa bir süre içerisinde buharlaşan bir maddedir. Buharlaşma süresi 3 ila 54 saniye olan ürün aynı zamanda mikroorganizmaların oldukça büyük bir kısmını da öldürmektedir. Ellerde kullanılmakta olan bu ürünlerin başarılı sonuçları beraberinde getirebilmesi adına ise dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

Ellerde kullanılması adına hazırlanmış olan dezenfektandan ilk olarak avuç içerisine bir miktar dökülmelidir. Dökülmesinden sonra ise avuç içi ile dışının temizlenmesi gerekir. Sonrasında parmak araları ile bileklerin iyi bir şekilde ovulması gerekir. Böylece dezenfektan elin her yerine yayılmış olur. Ürünlerin 2 ila 3 saniye içinde virüsleri öldürme özelliği bulunduğu için dezenfektanın mutlaka hızlıca elde kullanılması gerekir.